/

Jak samemu ćwiczyć z domu?

Samodzielne ćwiczenie komunikacji, myślenia, pamięci jest trudne z kilku powodów: a to nie umiemy się zmobilizować do działania, a to się nam nie chce, a to znów w pokoju obok dzieje się coś ciekawego… Albo nie wiemy zupełnie jak to zrobić.

Czy trening z domu jest możliwy?

Jasne! Potrzebujesz tylko chęci do działania. Czasami może być potrzebna pomoc bliskiej osoby. Najważniejsze to po prostu spróbować!

Trening pamięci:
Potrzebne przedmioty to gazetka sklepowa i telewizja. Przejrzyj gazetkę sklepową, nieważne z jakiej sieci handlowej. W wersji łatwiejszej wybierz 5 produktów. W wersji trudniejszej postaraj się zapamiętać jak najwięcej. Włącz telewizję i…. ? I po prostu obejrzyj blok reklamowy. Jeden lub kilka. Jeżeli obawiasz się, że coś Ci umknie, na bieżąco wykreślaj długopisem te produkty, które były w reklamie telewizyjnej. Sprawdź, czy były reklamy tych produktów, które oznaczyłeś przed oglądaniem telewizji. Policz, ile w ogóle produktów udało Ci się odnaleźć.

Jeżeli gazetka jest stara, możesz też porównać ceny – te z gazetki, oraz obecnie prezentowane w telewizji.

Możesz też porównać ze sobą gazetki dwóch różnych sklepów. Sprawdzić różnice w asortymencie i cenach. Tutaj także przyda się długopis aby wykreślać podobieństwa i oznaczać różnice.

Magdalena Kokot
Magdalena Kokot
Neurologopeda, psycholog, tyflopedagog, absolwentka Logopedii ze specjalnością neurologopedia na Uniwersytecie Gdańskim, psychologię ukończyła na Uniwersytecie SWPS. Od 2012 roku neurologopeda w Szpitalu św. Wincentego a Paulo części Szpitali Pomorskich w Gdyni.